facebook

Welcome guest! You are not logged in on forum, so you may not have access to some features!
To solve this problem
log in or register new account.
>> NFS:SA Booster <<

Problem z MTA

Napisany przez Atam93, 11-09-2016, 18:18


Problem z MTA

Offline Atam93

#1
Cześć. Gram w MTA po raz pierwszy, a zainstalowałem San Andreas pierwszy raz od jakichś 4 lat - specjalnie po to, żeby pograć na tym serwerze. Niestety, nęka mnie problem z MTA. Mianowicie, po zalogowaniu na serwer mogę pojeździć sobie 5-10 wyścigów, czyli jakieś 20-30 minut gry, następnie gra zawiesza się i muszę ją wyłączać przez managera zadań. Sytuacja w "Wolnej Jeździe" jest jeszcze gorsza, bo po mieście mogę jeździć dosłownie 3-15 minut maksymalnie, po czym gra również zawiesza się. Nie wiem, co może być tego przyczyną, ale postaram się postawić sprawę jak najjaśniej:

- San Andreas i MTA przeinstalowywane kilkukrotnie
- MTA w najnowszej wersji 1.5.3.
- San Andreas w tej starszej wersji, wiem, że nie odpalę na nim "Hot Coffe"  Cool
- Sterowniki karty graficznej wszystkie sprawne, najnowsze.
- W trakcie zawieszenia się gry i po odpaleniu managera zadań widzę procesy zarówno GTA San Andreas jak i Multi Theft Auto
- Brak oprogramowania w tle, próbowałem również z wyłączonym antywirusem.
- Uruchamianie MTA w trybie zgodności z Win XP SP3 oraz w trybie administratora nie przynosi skutku.

To jak, pomożecie?  Wink
Reply

Offline Spotlight

#2
Problemów może być wiele. GTA jak i MTA jest dosyć stare, także nawet ustawianie zgodności przy nowszych systemach może nie wystarczyć. Może to być wina czegokolwiek po twojej stronie. Podaj specyfikacje komputera, wejdź na jakikolwiek inny serwer, pograj chwilę i zobacz, czy problem dalej występuje.
Reply

Offline Mefisto Mewmen

#3
System operacyjny windows 10 czy jaki?
Reply

Offline ZAX25

#4
Może spróbuj do GTA zainstalować patch 1.0 wersję (chyba) US i wtedy zainstalować MTA... Też zależy jak Spotlight wspomniał, jakie masz parametry... A i czy masz wersję Steam czy Normalnie na płycie (chyba że jeszcze inną wersje :V )???
[Image: I9q7Wo2.gif]
Reply

Offline Atam93

#5
Ok, tak więc parametry dziadka:
Intel Dual Core E5200 OC 2,8 GHz
RAM 4 GB (dostępne 3 GB)
System Win 7 32 bit
Grafika Radeon 5570 HD 1 GB

Wersja z płytki, co prawda zapasowej, przegranej z oryginalnej, bo oryginalna ma prawie dyszkę na karku, ale to wersja chyba się nie zmieniła co? Na jakiej działa MTA?

Odnośnie innych serwerów - pogram na innych, ale dajcie mi na to ze dwa dni.
Reply

Offline ZAX25

#6
Cóż z tego co widać, te parametry nie powinny dawać większych problemów.
Co do wersji: zanim zainstalowałem MTA (a to już kawałek czas temu) czytałem co nie co o tym i pisali też o tym że rekomendowana wersja GTA to właśnie v1.0 (i to nie wiem czy dokładnie o wersję US chodziło musiałbym sprawdzić)
cóż jak chcesz sprawdzić jaką masz wersję to wchodzisz w folder z grą GTA San Andreas/Readme/readme.txt w tym pliku tekstowym na samym początku jest podana wersja gry.
Jeśli jakbyś miał tą wersję to możesz spróbować jeszcze zainstalować patch i sprawdzić czy działa.
[Image: I9q7Wo2.gif]
Reply

Offline Atam93

#7
Wersja jest 1.0.
Odnośnie MTA - MUSI być ono zainstalowane w folderze z GTA, czy może być w Program Files, a dopiero w następnym oknie instalacji wybrać folder z grą?
I o jakim patchu piszesz?
Reply

Offline Crysios

#8
Nie wiem czy problemem czasem nie jest ilość ram.. Mi na tym serwie mta potrafi prawie 7gb zeżreć. http://imgur.com/a/iB6Zd
[Image: source.gif]
Reply

Offline Krazio

#9
Mam 4gb ram, co prawda mój PC jest trochę antyczny bo GeForce 9600GT i przy 7-8 ludkach w bliskim otoczeniu dzieją się niefajne rzeczy, jednak nie przeszkadza to specjalnie w graniu, jedynie zloty powinienem odpuszczać. Smile
[Image: 7d9ff37c9ccd80574c292e97958514cc.gif]
Reply

Offline xEnjoY

#10
Tak niekiedy zżera dużo a niekiedy to wina patcha 1.0 Smile

[Image: 3T3WrTf.png]

Reply




Forum Jump:

Users browsing this thread:
1 Guest(s)