facebook

Welcome guest! You are not logged in on forum, so you may not have access to some features!
To solve this problem
log in or register new account.
>> NFS:SA Booster <<

Problem ze Spotlightem.

Napisany przez Poker, 26-03-2016, 01:30


Problem ze Spotlightem.

Offline Poker

#1
Szanowna społeczności NfS San Andreas!

Zanim przejdziemy dalej, muszę zaznaczyć że ta wiadomość została najpierw wysłana do BartkaPL. Chcemy jednak, by inni gracze też byli świadomi problemu jaki ma tutaj miejsce. Jestem pewny że nie tylko my zauważyliśmy pewne problemy związane z moderatorem znanym jako Spotlight. Poza tym, cała ekipa X-Cross nie ma w tej sprawie żadnych sekretów i nie mamy nic do ukrycia. 


Piszę zaniepokojony obecną sytuacją na serwerze. Zarówno ja jak i cała ekipa X-Cross polubiliśmy serwer NfS San Andreas, i jakkolwiek wykonanie techniczne nie byłoby na wysokim poziomie, przykro nam widzieć jak cały wysiłek idzie w piach przez pewnego moderatora. 

Mowa oczywiście o moderatorze o pseudonimie Spotlight, który niepokoi nas swoją stronniczością, która zaczyna wpływać na jego osądy podejmowane przez niego, jako moderatora. 

Już od jakiegoś czasu zauważam pewne niepokojące zachowania z jego strony, jak wyraźna niechęć do pewnych użytkowników, często objawiająca się w mutach a rzadziej w komentarzach na czacie serwera, skierowanych do owych osób, najczęściej z celem wykpienia danego gracza. 

Równie często widzę ewidentne powiązania pomiędzy Spotlightem a graczami określającymi jako "Here", czy to poprzez pobłażliwość w stosunku do ich słów i zaczepek na czacie, czy też ciągłych zmian jego nicku, gdzie przez jakiś czas stosował pseudonim HERE_HEREHERE (Zdjęcie na dowód, jest tylko jeden Danny Fresh na serwerze)

[Image: QVpnxyy.jpg]

Tutaj pojawia się kolejny problem, czyli ciągłe zmienianie pseudonimów, przez co w sytuacjach gdy moderator reaguje na coś na czacie, trudno powiedzieć, kim jest ów reagujący. 

Trudno też nie zauważyć ignorancji Spotlighta, która wiele razy dała się poznać, szczególnie, gdy ten wdawał się w publiczne pyskówki z niektórymi graczami, gdzie zawsze zamiast odpowiedzieć na zarzut, próbuje zmienić temat dyskusji używając Argumentum Ad Hominem - czyli bagatelizowania argumentów drugiej strony, poprzez wyszydzanie jej, i (przeważnie kiepskie) próby ukazania danej osoby, jako niegodnej rozmowy na dany temat, z racji własnego postępowania.

Na co dzień to ignorujemy. My nie wchodzimy w drogę Spotlightowi, a on się nas zbytnio nie czepia. Dzisiaj jednak doszło do sytuacji, która sprawiła że postanowiliśmy przestać milczeć, i postanowiliśmy zadziałać. W końcu lubimy grać na tym serwerze, i bardzo nam na nim zależy.

A więc, dzisiaj na czacie, użytkownik o pseudonimie Haxiu zaczął wyzywać na innych graczy, wzbudzając tym samym reakcje ze strony co poniektórych. W pyskówkę z nim zaangażował się członek naszego klanu, BrunoNaBani, na serwerze znany jako Medyk. To co stało się później, najlepiej opisze poniższe zdjęcie.

[Image: 07WXJIi.jpg]

W dużym skrócie, w obronie naszego zmutowanego kolegi, stanął Tomi, który za to że postawił się Spotlightowi, dostał bana. Warto dodać, że dzięki Foxowi dowiedzieliśmy się, że gdy cała sytuacja miała miejsce, Spotlight kpił sobie z tych PM'ów na Serwerowym Mumblu, ku uciesze Here, która później część z tych komentarzy przeniosła na czat językowy, co jest widoczne, chociażby na ostatnim screenie.

To z czym mamy tu do czynienia, to ewidentny przykład, moderatora który nadużywa swoich kompetencji, myśląc że jest nietykalny. My jako X-Cross nie wyrażamy tego samego poglądu.

Owszem, można zarzucić nam wiele. Jako osoba odpowiedzialna w klanie za kontakty z innymi grupami, a także jeden z założycieli X-Cross, trudno mi nie zauważyć, pewnych przewinień niektórych osób z naszego klanu, które w większości przypadków wynikają ze specyficznej konstrukcji naszej organizacji, gdzie nie mamy żadnego jednego wodza, a wszyscy jesteśmy równi wobec siebie, i nie możemy sobie nawzajem narzucać poszczególnych zawołań - aczkolwiek w przypadku ewidentnej winy kogoś z nas, osoba winna, podnosi głowę, i przyjmuje karę na siebie.

To co jednak irytuje tutaj, to mute dla osoby z naszego klanu przez moderatora, którego nawet nie ma na liście moderatorów, w przypadku gdzie jest udokumentowane, że nie tylko on zawinił, a jednak, tylko Medyk, otrzymał karę, a w sytuacji gdzie moderatorowi została zwrócona uwaga na jego niesprawiedliwy osąd, nasz kolejny przyjaciel otrzymał ban.

Dobry moderator powinien być bezstronny i obiektywny i w żadnym wypadku nie może czytać czatu wybiórczo. Prywatne sympatie i powiązania, nie mają prawa zasłonić mu oczu podczas dokonywania decyzji, a jego ego nie powinno stanowić jego tarczy. 

Nasz klan nigdy nie był święty. Czasem jesteśmy toksyczni i rakowi, ale staramy się by nie stanowiło to całej istoty naszego klanu i staramy się o to by typowy gracz postrzegał nas pozytywnie, i nie niszczymy gry innym, tylko dlatego bo ich nie lubimy. Inni gracze mogą, w gruncie rzeczy na nas polegać.

Tutaj zaś widzimy moderatora, który pokazuje wszystkim graczom którzy się z nim nie zgadzają środkowy palec w postaci wybiórczego przeglądania czatu, i pobłażliwości wobec pewnych grup i komunikat o banie, lub mute. 

Choć większość ekipy X-Cross ma tutaj bardzo radykalne stanowisko, wierzę, że można Spotlightowi wytłumaczyć że jego postępowanie jest nieodpowiedne. O co apeluję w imieniu całego X-Cross.

Przecież nie chcemy by ten server stał się drugim PyLifem.
Linia nie ściana, nawet ta podwójna...
Reply

Offline Tomi

#2
Dorzucę od siebie jeszcze dwa grosze: Spotlight wogóle nie zwracał uwagi na to jak HERE i kilka innych osób wysmiewały się z naszego klanu i dopiero Owen zareagował.
Reply

Offline Spotlight

#3
Obaj gracze dostali mute. To już kwestia waszej manipulacji. Prowadzona rozmowa na pm była początkowo traktowana na poważnie, ale przerodziła się w ironiczne pośmiewisko. Argumenty rzucane na pm są nie tyle co bezpodstawne, a po prostu głupie. Bruno nie pierwszy raz dostał mute. Jego odzywki są chamskie w stostunku do innych graczy i to był powód kary. Tomi dostał bana za znieważanie administracji. Nie pozwalamy sobie tutaj po pierwsze, na podważanie kompetencji, po drugie na JAKIEKOLWIEK wywieranie wpływu na administracje w kwestii kar.
Reply

Offline Poker

#4
(26-03-2016, 02:05)Spotlight Wrote: Obaj gracze dostali mute. To już kwestia waszej manipulacji. Prowadzona rozmowa na pm była początkowo traktowana na poważnie, ale przerodziła się w ironiczne pośmiewisko. Argumenty rzucane na pm są nie tyle co bezpodstawne, a po prostu głupie. Bruno nie pierwszy raz dostał mute. Jego odzywki są chamskie w stostunku do innych graczy i to był powód kary. Tomi dostał bana za znieważanie administracji. Nie pozwalamy sobie tutaj po pierwsze, na podważanie kompetencji, po drugie na JAKIEKOLWIEK wywieranie wpływu na administracje w kwestii kar.

Nie masz tu żadnej manipulacji. Jeżeli ktoś tu manipuluje to jesteś to ty. Odzywki Bruna są chamskie? Z chęcią przytoczę szereg chamskich zaczepek ekipy Here, które są ignorowane, w szczególności Mrówki który jest chyba pod twoim patronatem. A może naśmiewanie się z PM'ów otrzymywanych przez innego gracza na Mumblu nie jest chamskie? O, i na pewno ciągłe czepianie się Foxa z twojej strony też nigdy nie było chamskie. O, i wyśmiewanie innych przez fakt że interesują się tematami takimi jak Psychologia, na pewno nie jest chamski z twojej strony...

I nawiązując do naszego screena z PM'ami - Rozumiem że WeedZ nie był chamski w swoich odzywkach względem Haxia? Jeżeli chcesz mutować, za jakieś naruszenia w materii kultury, proszę bardzo, ale bądź stały w tym co robisz, i nie ignoruj innych osób.

A jezeli ktoś wykazuje ewidentne grzechy stronniczości, to może jednak warto zastanowić się czy robią wszystko w porządku? Bo jeśli nic nigdy nie sprawdzasz, prowadzisz do tyranii.
Linia nie ściana, nawet ta podwójna...
Reply

Offline Spotlight

#5
Nie wiem nic o ekipie Here. Nic takiego nie zostało nigdy stworzone. Co ma naśmiewanie sie z pmek? To samo robicie to teraz udostępniając tą rozmowę. W taki sam sposób to traktuje. Nie robiłem tego na serwerze więc nie podlega to jakiejkolwiek jurysdykcji. Śmiem twierdzić, że wy również wszystko dokładnie przedyskutowaliście to na tsie razem z foxem który był wtedy na mumblu. Nie czepiałem się nigdy foxa, a prowadziłem normalną rozmowę. Wszystkie rozmowy były w pełni "prywatne" a nie zawodowe. To, że jestem moderatorem to znaczy, że nie mogę mieć własnego zdania i poglądów? Nie wyśmiewałem się nigdy z jego zainteresowań, a z wiedzy jaką dysponuje. To są dwie różne sprawy.

Naprawdę nie mam za wiele do powiedzenia w tej sprawie. Nie uważam, że "WeedZ" zrobił cokolwiek złego. Nie widzę żadnego nawiązania owej wiadomości do jakiegokolwiek tematu. Wiadomość kompletnie wyjęta z kontekstu. Jak już mówiłem i nie ma tego na screenach. Nie jestem botem, który 24/7 filtruje czat z niedozwolonych filtrów. Jedną kłótnię zauważę, drugiej nie.
Reply

Offline Poker

#6
Jest znaczna różnica między tym co robimy my, a tym co robisz ty.

My publikujemy te zdjęcia, bo wierzymy że można coś na serwerze naprawić i zmienić na lepsze. Ty publikowałes te PMy bo chciałeś się ponabijać z ziomkami na mumblu, który podobno jest oficjalnym serwerem głosowym Need for Speed San Andreas, więc w sumie to trochę podlega. Wysyłasz tu mieszane sygnały, gdzie poza serwerem pozwalasz sobie na wszystko a na serwerze udajesz że jesteś mądry i poważny, w gruncie rzeczy przymykając oczy na całą masę konfliktów. A potem tłumaczysz się że "nic nie widziałeś". Szkoda tylko że zawsze widzisz kiedy to my coś robimy, a nigdy nie widzisz, kiedy robi coś Here.

A skoro mowa o Here - Nawet nie próbuj mi tu kłamać. Nie próbuj, bo w wykonaniu kolesia który miał swego czasu nick HERE_HEREHERE gadanie z cyklu "Ja nic o nich nie wiem" jest co najmniej śmieszne. Szczególnie gdy jeden z najpopularniejszych Here'owiczów, Mrówka ciągle trolluje i denerwuje na czacie. Ale znowu, ty przecież nic nie zauważasz, prawda? Ciekawy zbieg okoliczności...

A jeżeli nie widzisz powiazania kontekstu między tym co powiedział WeedZ a całym dialogiem na forum, na screenie konsoli który udostępniłem, no to wybacz, ale serio kiepsko wykonujesz swoją pracę, skoro nie dostrzegasz czegoś tak oczywistego. No raczej WeedZ nie mówił sobie czegoś takiego jak "Zabijcie to zanim złoży jaja" w próżnię. Z kolei gdybym nie miał pewności że wszystko jest w logach serwera, nie powoływałbym się na ten początek dyskusji którego nie było na screenach.

Nikt nie zabrania ci posiadania życia prywatnego ani zawodowego, ani nawet własnych opinii. Ale ty ewidentnie rzucasz wszystko do jednego garnka, i skutkuje to w sytuacjach, gdzie Here może mówić co im się tylko podoba, a kiedy X-Cross tez mówi sobie tego typu teksty i żarty sypią się muty. I aż szkoda że nie robię screenów każdej chwili na serwerze, bo choć miałbym zapchany dysk, to mógłbym ci wyciągnąć cały stosik tego typu sytuacji. Najczęście pojawiają się one w przypadku Foxa, na którego dość często zdajesz się rzucać mutehammer, jak chociazby sytuacja gdzie wszyscy na czacie rzucali sobie rubaszne i wulgarne dowcipy, ale kiedy Fox rzucił dowcip tego samego kalibru, od razu zaliczył muta. I pamiętam tą sytuację, bo miała miejsce jeszcze w tym tygodniu. I chociaż z jego zainteresowań nigdy się nie śmiałeś, to wielokrotnie przy starcie serwera słyszałem teksty w stylu: Nie wypowiadaj się na dany temat bo Spot cię wyśmieje. W sumie, jestem pewny że raz taka fraza przewinęła się na becie, ale nie dam sobie ręki uciąć.

I w obliczu chociazby takich poszlak i dowodów, nie dziwię się że nie masz nic do powiedzenia w tej sprawie.
Linia nie ściana, nawet ta podwójna...
Reply

Offline Kraton

#7
Jeżeli bawisz się w jakieś głupie prowokacje to czego ty człowieku oczekujesz ? Jeżeli piszesz, że twoja ekipa nie wyraża tego samego poglądu to znaczy, że tylko twoje poglądy i poglądy twoich przydupasów są poprawne ?? Jeżeli Ci się nie podoba to wyjdź i nie graj. Każdy ma prawo propagować swoje wartości, a nie być uzależnionym od jakiegoś leszcza w grze.... Ogarnij się człowieku.
Reply

Offline twujmisiek

#8
1. 24 godzinne mute dla gracza BrunoNaBani jest jak najbardziej słuszne. Czat jest umiarkowanie wolny od regulaminu, można to wywnioskować chociażby po przez częste ordynarne wyrażanie się przez graczy oraz licznych bluzgach. Jednakże wszystko ma swoje granice. Nie potraficie z tego umiejętnie korzystać, "dusicie" się, dokuczacie sobie nawzajem, na screenie Pokera zauważyć można nawet podjudzanie do samobójstwa. Widziałem także rozpowszechnianie portali o tematyce erotycznej na Polskim czacie, gdzie weźcie pod uwagę to, że grają z wami osoby poniżej 13-ego roku życia.
@Poker Nie chcesz by ten serwer stał się drugim Pylife'em? W godzinach wieczornych wystarczy przysiąść się na 30 minut i spoglądać na czat, by za wyrażone przez was treści (mówię o wszystkich graczach tego serwera) jeden z drugim otrzymał mute na bity tydzień, jak nie bana.

2. Temat faworyzacji. Z tego co mi wiadomo, administracja nie ma obowiązku informowania kogokolwiek z was o karach które zostały nadane innym graczom, ale skoro poruszyłem ten temat, to dla waszej świadomości gracz Mrówka otrzymał wczoraj bana na 3 dni za swoje zachowanie, a wcześniej parę mutów przez samego Spotlight'a. Nie widzę tutaj żadnej prywatnej sympatii czy powiązań jak Ty to tam @Poker określiłeś.

@Poker Na Twoich logach widzę jedną wypowiedź WeedZ'a, która zaraz została zaspamowana przez innych graczy, więc Spotlight faktycznie mógł na nią nie zwrócić uwagi, a Ty wysuwając tezę "Spotlight kłamie" uzasadniłbyś ją sensownie.

3. Ban który otrzymał Tomi, może nie jest aż tak uzasadniony i faktycznie zbyt surowy lecz mówiąc o administracji jako o "zakale serwera", podważając jej kompetencje niejako zasłużył sobie sam. Tomi sam napisał że jest gotowy ponieść karę za swoje wpisy, więc w czym problem?

4. Cytat @Poker "To co jednak irytuje tutaj, to mute dla osoby z naszego klanu". BrunoNaBani otrzymał wcześniej wielokrotnie mute za podobne wpisy, a z relacji waszego członka X-Cross FoX* wynika że nawet na waszym klanowym Teamspeak'u czy co to tam macie, prowokuje waszych członków i obraża rodziców *Także waszych członków teamu X-Cross.

Moja strona apeluje do BartekPL o prowadzenie w regulamin punktu, który wniesie nieco dyscypliny i spokoju na czat, co pozwoli na uniknięcie właśnie takich sytuacji jaka ma teraz miejsce.

Za każdą ewentualną niespójność w zdaniach przepraszam. Post zostaje opublikowany o 2.00
Reply

Offline Spotlight

#9
Mam prawo nabijać się z czego chce. Jestem człowiekiem jak każdy inny. Na serwerze zachowuje sie jak moderator, gdzie staram się każdemu pomóc jak mogę i pilnuje porządku. To co robię na mumble to moja sprawa. Nie wiem także co do tej sprawy mają moje nicki. Równie dobrze mogę cie posądzić o to, że masz nick poker, gdzie z prawdziwym pokerem miałeś pewnie tyle co do czynienia co na pokerstars + pseudopoker z kolegami na obozie.
Mrówka to, mrówka tamto. Zaczyna się to robić nudne. Mrówka dostał bana na 3 dni. Po co ciągle drążyć ten temat?
Jeżeli jesteś na tyle dobry, że jesteś wstanie wychwycić każdy jeden wpis na czacie, każde jedno powiązanie, i każdą dygresję w związku z obrazą innego użytkownika to wydaje mi się, ze jesteś człowiekiem idealnym. Jedziesz mi po ambicjach i przy tobie czuje się jak robak, bo jestem na tyle niekompetentny, że przemijają mi jakieś wpisy na czacie.
Jestem tutaj od roku 2012-13. Byłem tu na becie. Nie kojarzę nikogo z waszego na tyle kompetentnego klanu, że mógłby zastąpić całą administrację, być bezstronnymi i obiektywnymi, prawymi ludzmi, którzy wykonaliby swoją pracę w 100% perfekcyjnie. Nie wiem co ma do rzeczy przedostatni argument. Wydaje mi się, że jestem na tyle głupi, że każdego potrafię wyśmiać. Tak to odbierasz?
Reply

Offline Poker

#10
Najpierw odpowiedź do @twujmisiek

1. Nie twierdzę że Bruno nie zasługuje na mute, natomiast patrząc na ten wpis WeedZ'a który został zignorowany przez Spota, trudno traktować mi karę dla Bruna za adekwatną, gdzie za śmieszkowanie które często ma miejsce na czacie został zrównany z osobą która jak najbardziej miała intencję ubliżyć jak największej grupie osób dostając karę na taki sam okres czasu. Jeżeli Bruno dostal karę WeedZ także powinien, a skoro jemu się upiekło, to Bruno powinien dostać wymiar kary o wiele mniejszy.

2. Owszem, nie muszą nas informować, ale rzeczy takie jak kicki, muty czy bany są widoczne dla wszystkich osób na serwerze. Jeśli chodzi o muty czy bany dla Mrówki, nie zauważyliśmy sami tego typu sytuacji, ale dzięki że o tym wspominasz, będziemy z ekipą bardziej się temu przyglądali. Mam nadzieję że Mrówka dostanie jakiegoś muta czy bana, kiedy znowu zainicjuje z nami konflikt.

3. Tutaj się z tobą zgodzę w 100 % a nawet bardziej. Sam musiałem na zdjęciu dopisać, że w żadnym stopniu nie pochwalamy takiego słownictwa do moda ani innego gracza, nie zależnie od tego czy uważamy go za kompetentnego czy nie. Nawet w rozmowie na TS gdy oglądałem screeny, musiałem na to zwrócić uwagę Tomiego. Nie da się budować porządnej reputacji klanu, kiedy wychodzi się z takimi słowami, chociaż drażni to, że Tomi dostał bana, podczas próby zwrócenia jego uwagi na problem. Zresztą, jak się od niego dowiedzieliśmy, gdy już raz próbował zreportować Spotowi mrówkę, dostał groźbę bana, i znowu, szkoda że nie mam na to screena, ale Tomi już zszedł z kompa, więc nie mogę sie z nim zbytnio skontaktować.

4. Nie wiem co ci opowiadał Fox, ale to są brednie. Ale znowu, dzięki o tym powiedziałeś, będzie trzeba sobie o tym poważnie porozmawiać na TSie. Co do Bruna i jego wielokrotnych mutów, większość z tych których byłem świadkiem była czystym śmieszkowaniem z Mefisto. Trudno mi je traktować jako poważne muty, szczególnie że Bruno i Mefisto znają się od dawna. Natomiast trudno mi mówić o jakichś innych sytuacjach z udziałem Bruna.

Fakt jest jednak faktem, że warto byłoby obłożyć czat jakimiś zasadami w regulaminie. Na pewno pomogłoby to zapobiec większym konfliktom tego rodzaju w przyszłości.

A teraz @Kraton. Swoją drogą, doceniam fakt że obaj panowie specjalnie założyli te konta by brać udział w dyskusji...

1. To nie są głupie prowokacje. Jeżeli ktoś został tutaj sprowokowany do działania, to jesteśmy to my. Ale zapewne nic nie przeczytałeś, i sądząc po treści twojej wiadomości zostałeś tu przywołany przez kogoś...

2. W żadnym aspekcie nie stwierdzam że poglądy X-Cross są jedyną słuszną prawdą. Ale znowu, zapewne nic nie przeczytałeś, prawda?

3. Cóż, teoretycznie każdy ma prawo propagować te swoje wartości, ale w momencie gdy propagowanie zamienia się w nachalne wrzucanie na ryja to coś jest nie tak.

4. Porównując strukturę naszych dwóch tekstów, merytoryczne argumenty, oraz jakiś pomyślunek przy pisaniu, to chyba nie ja powinienem się ogarnąć...



No i na końcu @Spotlight.

1. Co do śmiania się z czego chcesz... Wolność jednego człowieka kończy się tam gdzie zaczyna się wolność drugiego. Jeżeli wchodzisz na oficjalny serwer głosowy serwera w grze, gdzie zaczynasz brać swoje PMy i śmiać się z problemów z jakimi zwracają się do ciebie inni gracze, to chyba serio jest coś nie tak. Po twojej aktywności na serwerze nie wydawało mi się żebyś coś specjalnie robił.

2. Proszę bardzo, osądzaj mnie ile chcesz. Pragnę tylko zauważyć, że nie pełnię żadnej ważnej roli na serwerze, więc nie ma znaczenia, czy dzisiaj będę Pokerem, czy jutro będę Pasjansem. Ty za to jesteś Moderatorem. Na ciebie patrzy się trochę inaczej. Możesz nie uwierzyć, ale mutując pewnych ludzi z zaskoczenia jako jakiś asdf trochę ich kołujesz. To głównie dlatego Tomi do ciebie podbił: bo nie miał bladego pojęcia że to ty, a kiedy już się dowiedział, rozmowa zaszła trochę za daleko. (Duże trochę dodajmy)

3. Co do mrówki i jego bana. Dopiero teraz się o tym dowiaduję. Na serwer dzisiaj wbiliśmy trochę później z ekipą, więc nie mieliśmy bladego pojęcia o tym że Mrówka dostał Bana. Jeżeli taka jest sytuacja, to faktycznie muszę przeprosić w tej kwestii, oznaczałoby to, żę cała ta kłótnia wychodzi z wielkiego nieporozumienia. Odpowiedzialność za takie zdarzenie, biorę więc na siebie.

4. Nie jestem człowiekiem idealnym. Jestem od ideału bardzo daleki. Powiem więcej, nie jestem zainteresowany byciem moderatorem, bo wiem że się na to nie nadaję. Ale wiesz, skoro bierzesz na siebie odpowiedzialność tego kalibru, to chyba mógłbyś przyłożyć do tego trochę więcej uwagi? Bo dość często czegoś niezauważasz.

5. Nigdy, przenigdy nie powiedziałem i nie powiedziałbym że jesteś głupi. Jeżeli jednak któreś z moich słów cię uraziły, przepraszam.
Linia nie ściana, nawet ta podwójna...
Reply




Forum Jump:

Users browsing this thread:
1 Guest(s)